Extrakcia zubov

Naša klinika BioDent Košice sa v prvom rade zameriava na ochranu zubných tkanív a samotné zachránenie zuba. Existujú ale priame indikácie, pre ktoré je potrebné zub odstrániť ako napríklad bolestivé a neprirodzene rastúce zuby múdrosti, úplné zničenie korunky zuba, rôzne anomálie ako nadpočetné zuby, ortodontické ošetrenie atď.
Extrakcia zubov
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Úlohou našich starostlivých a profesionálnych lekárov je, aby extrakcia zuba bola čo najmenej bolestivá a šetrná. Naše skúsenosti nám umožňujú zaručiť vysoko kvalitnú liečbu a bezbolestnú extrakciu zubov nech je akokoľvek komplikovaná. Všetky extrakcie vykonávame pod lokálnou alebo celkovou anestézou.

Mudr. Vladyslav GorvatŠpecializácia
Maxilofaciálny chirurg. implantológ.
AKO PREBIEHA EXTRAKCIA ZUBOV?
Extrakcia zubov

Presne vieme ako vykonať extrakciu čo najpohodlnejšie a najbezbolestnejšie!

Extrakcie priamo závisí od počtu koreňov v problémovom zube, ako aj od jeho veľkosti. Podrobné informácie o tube nám poskytne röntgenový 3D snímok, ktorý je nevyhnutnou súčasťou pred samotnou extrakciou ale zároveň aj po extrakcii na posúdenie vykonanej práce.

Jednokoreňový zub (očný zub alebo rezák) je rovný, zatiaľ čo zub s niekoľkými koreňmi, napríklad horným molár ktorý má až tri koreňe ktoré môžu byť rôzne v kosti skrútené. Ak je zub aj s koreňom príliš veľký, jeho telo je rozdelené na niekoľko častí, ktoré sú jeden po druhom odstránené. Zníži sa tým zaťaženie na samotnú kosť ale aj ďasná a extrakcia je tým šetrnejšia. Proces extrakcie je tiež ovplyvnený umiestnením zuba v čeľusti. Horné zuby sa odstraňujú častejšie ako dolné zuby a vyžadujú si menej liekov proti bolesti. Medzi dolnými zubami patria k najviac extrahovnými šestky. Je to spôsobené tým že poberajú maximálny počet faktorov, ktoré prispievajú k rozvoju kazu.

V prípade komplexnej extrakcie niekoľkých zubov je predpísaná celková anestézia. Napriek zdanlivej jednoduchosti tohto spôsobu odstránenia naši odborníci odporúčajú používať celkovú anestéziu iba v extrémnych prípadoch. V prevažnej väčšine situácií stačí lokálna anestézia..

Extrakcia zubov

INDIKÁCIE PRE EXTRAKCIU ZUBOV

Extrakcia zuba sa vykonáva iba v prípade, že nie je možné zub zachrániť alebo narušuje kvalitu fungovania ostatných zubov. Prvým dôvodom je nesprávna poloha zuba, kedy zub prekáža ostatným a mohol by spôsobovať poškodenie susedných zubov ako je to u zubov múdrosti. Najbežnejšie sú tiež prípady ako tvorba cysty na koreni alebo jeho poškodenie, atrofia kostného tkaniva, neúspešná erupcia zubu múdrosti.

Extrakcia zubov

PREČO SA PACIENTI SPOLIEHAJÚ NA ZUBNÉ EXTRAKCIE

BioDent Košice ponúka svojim pacientom odstránenie rušivého zuba čo najrýchlejšie a bezbolestne. Vďaka modernému vybaveniu a skúsenostiam našich lekárov extrakcia zuba pri zaručene vysokej kvalite nezaberie veľa času.

Pri obzvlášť náročných extrakciách ponúkame predoperačné konzultácie pri ktorých zistíme váš podrobný zdravotný stav. Všetci naši špecialisti sa pravidelne zúčastňujú na školeniach, konferenciách a workshopoch o implementácii moderných zubných techník. To všetko v kombinácii s primeranou cenovou politikou robí zo zubného lekárstva BioDent Košice miesto, kde môžete získať kvalifikovanú zubnú starostlivosť bez pochybností o kvalite poskytovaných služieb.

RECENZIE
Som maximálne spokojná s prístupom aj prácou pána zubára aj pani dentálnej hygieničky.
NAŠE PRÁCE
  • Zirkónové korunky
  • Zirkónové korunky
Pred Po
  • Zirkónové mostíky Extra Bleach White
  • Zirkónové mostíky Extra Bleach White
Pred Po
  • Zirkónové mostíky a nový úsmev
  • Zirkónové mostíky a nový úsmev
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.