Zubné fazety

Fazety sú príležitosťou získať vysnívaný úsmev bez vyčerpávajúcich zubných zákrokov a dlhého ortodontického ošetrenia. Nové technológie nám umožňujú vytvoriť dokonalý úsmev pomocou kompozitných a keramických materiálov.
Zubné fazety
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Je pre mňa dôležité, aby úsmev mal ideálny a zároveň prirodzený vzhľad, aby si všetci vaši známi a priatelia mysleli, že sú to vaše vlastné zuby! Takýto výsledok dosahujeme vďaka moderným technológiám, najnovšiemu vybaveniu a našim rozsiahlym skúsenostiam!

Dr. Ľubomír ParaszkaŠpecializácia
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
PREČO SÚ FAZETY U NAŠICH PACIENTOV TAKÉ OBĽÚBENÉ?
Zubné fazety

Fazety odporúčame pri vytvorení rôznych prasklín na sklovine zuba, pri nadmernej vzdialenosti medzi zubami, pri nežiadúcich tvaroch zubov, stmavnutí / nadmerného zožltnutia skloviny ( pri ktorom nepomôže ani bielenie ). Po aplikácii faziet úsmev vyzerá prirodzene a zachováva si svoju estetiku po dlhú dobu, pretože zubné fazety nemenia svoj odtieň.

Zubné fazety

DRUHY FAZIET

Kompozitné fazety - pomocou výplňového materiálu nám umožní obnoviť anatomický tvar zuba. Nevyžadujú brúsenie zubov a sú upevnené na žuvacích plôškach pôvodných zubov. Tento typ faziet je považovaný za jeden z najdostupnejších.

Keramické fazety - sú vyrobené z oxidu zirkoničitého alebo porcelánu, a preto sú najtrvanlivejšie, najestetickejšie a pôsobia čo najprirodzenejšie. Tento typ fazety je svojim vzhľadom najviac podobný prírodným zubom a zároveň nemení svoju farbu.

Zubné fazety

PROCES INŠTALÁCIE FAZIET

Počiatočnou fázou je výroba sadrového odliatku zubov pacienta, ktorý sa potom použije na výrobu faziet.

Keramické fazety sú vytvárané dvoma spôsobmi. Prvým je lisovanie pri vysokej teplote. Druhým je vrstvenie porcelánu. Týmto spôsobom sa reguluje priehľadnosť zubov na požadovaný odtieň, aby výsledná fazeta bola na nerozoznanie od skutočných zubov.

Fazety zo zirkónu sa vyrábajú na fréze, po vytvorení 3D modelu a po zosnímaní digitálneho odtlačku.

Fazety sú po upravení pôvodných zubov so zachovaním zubnej drene upevnené špeciálnou cementovou pastou našim zubným lekárom ktorý sa špecializuje na zubné fazety. Fazety je možné „zaťažovať“ bezprostredne po inštalácii teda môžete kľudne jest a piť. Pri dodržiavaní správnej starostlivosti a pravidelnej dentálnej hygieny môže byť životnosť zubných faziet až niekoľko desiatok rokov. Zubný lekári našej kliniky BioDent Košice Vám s výberom správnych zubných faziet pomôžu a vy môžete byť o krok bližšie k dokonalému úsmevu.

NÁŠ TÍM
Dr. Ľubomír Paraszka
MDDr. Michal Demeter
Špecializácia::
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
Pracovné skúsenosti:
8 rokov

Mojou hlavnou úlohou je presne určiť diagnózu a poskytnúť liečbu na najvyššom úrovni. Výsledkom ktorej bude Váš nový perfektný úsmev. 

Špecializácia::
Estetická a mikroskopická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
5 rokov.

Neustále sa vzdelávam a objavujem nové technológie aby som mohol darovať našim pacientami nový úsmev!

CENNÍK
Naši Pancienti: 20.00 €
Priama Platba: 30.00 €
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.