fbpx

Ošetrenie pod mikroskopom

Mikroskop už dávno nie je prístroj, s ktorým sa môžete stretnúť len v laboratóriách. Vo veľkej miere sa tento prístroj používa aj v zubnom lekárstve a využíva sa aj pri bežných zákrokoch v zubných ambulanciách.

Zub je pomerne malý na to, aby sa mohol voľným okom kvalitne

ošetriť, zvlášť niektoré zákroky si vyžadujú naozaj detailné a dôkladné ošetrenie a teda aj dobrý zrak zubného lekára. Aj napriek tomu môže niečo zostať voľným okom nespozorované. A keďže je v Bio Dent pacient na prvom mieste a potrpíme si na kvalitné, dôkladné a precízne ošetrenie zväčšovacie pomôcky používajú aj naši lekári.

 

Objednajte sa pomocou súkromnej správy cez FACEBOOK k nám do ambulancie na vyšetrenie … kliknite na odkaz.

Zväčšovacie pomôcky

Zväčšovacie pomôcky ako lupové okuliare alebo mikroskop umožnia zubným lekárom detailne prehliadnuť ústnu dutinu.

No photo description available.

Lupové okuliare

Lupové okuliare zväčšia obraz 5 násobne.  Často krát to stačí na zbadanie začínajúceho kazu, ktorý by sa inak prehliadol.

Mikroskop

Mikroskopom je možné zväčšiť obraz až 20 násobne. Používa sa pri rôznych zákrokoch, hlavne tam, kde záleží aj na tom najmenšom detaile.

Výhody mikroskopického ošetrenia

Zväčšovacie pomôcky sa môžu používať takmer pri každom zákroku, ale aj pri bežnej preventívnej prehliadke. Vďaka nim sa môže odhaliť množstvo začínajúcich ochorení ako je napríklad vyššie

No photo description available.

 spomínaný zubný kaz alebo začínajúce ochorenia ďasien či kostí.

  • umožňuje detailné ošetrenie a vyšetrenie
  • spresňuje prácu zubného lekára
  • zvyšuje kvalitu ošetrenia
  • zvyšuje úspešnosť liečby
  • počas ošetrenia zvyšuje komfort pacienta
  • odhalí začínajúce ochorenia zubov a ďasien

Mikroskopické ošetrenie

Endodontické ošetrenie

Najčastejšie sa mikroskop používa pri ošetrení koreňových kanálikov (endodontické ošetrenie). Tenké koreňové kanáliky (niekedy tenšie ako vlas)  je náročné dôkladne vyšetriť bez mikroskopu. Niekoľko násobné zväčšenie kanálikov zvyšuje úspešnosť tohto zákroku. Odstránenie nervu zo zložitého koreňového systému a aj jeho dôkladné vyplnenie je práca, ktorá si vyžaduje dôslednosť a presnosť. To sa dá dosiahnuť len s použitím mikroskopu.

Zubné korunky

Mikroskop sa môže používať aj pri nasadzovaní zubných

May be an image of 1 person

 koruniek, kedy sa vyžaduje presnosť a tesnosť. Ak je korunka nedbanlivo nasadená môžu medzi zubom a korunkou zostávať medzery, v ktorých sa ukladajú zvyšky jedla, tvoria sa baktérie a je len otázkou času kedy dôjde k zápalu, alebo inému problému.

Zubný kaz

Odstránenie poškodeného zubného tkaniva a vyplnenie plombou patrí medzi bežné zákroky. Čo ale v prípade, že sa zubný kaz neodstráni úplne a miniatúrna časť poškodeného tkaniva zostáva pod plombou? Zubný kaz sa šíri nepozorovane ďalej, spôsobuje bolesti a môže to vyústiť až do straty zubu. Predísť tomu sa dá ak sa pri ošetrení použije mikroskop alebo lupové okuliare. Vďaka zväčšovacím pomôckam sa odstráni všetko poškodené tkanivo a zdravé sa v maximálnej možnej miere zachová. Netreba tak „pre istotu“ odstraňovať viac tkaniva pre prípad, že by mohlo byť poškodené.No photo description available.

V súčasnosti má mikroskop v zubných ambulanciách  oveľa širšie použitie. S jeho pomocou je možné vidieť detaily, ktoré môžu rozhodnúť o spôsobe ďalšieho ošetrenia, ktoré môže zub zachrániť. Pacienti sa neraz vďaka použitiu zväčšovacích pomôcok môžu vyhnúť extrakcii zubu. 

 

 

 

 

Objednajte sa pomocou súkromnej správy cez FACEBOOK k nám do ambulancie na vyšetrenie … kliknite na odkaz.

Call Now Button