fbpx

Digital Smile Design – lepšie raz vidieť ako stokrát počuť

Digitálna stomatológia neustále napreduje a každú chvíľu sa v tejto oblasti objavujú nové a nové technológie, s ktorými môže pacient prísť do styku v moderných zubných ambulanciách. Tieto technológie prispievajú nie len ku kvalitnejšej a rýchlejšej práci zubných lekárov ale aj k vyššej spokojnosti a komfortu pacientov.  Moderná ambulancia Bio Dent si na spokojnosť a komfort pacientov potrpí. Pacienti tu okrem ochotného, odborného a skúseného tímu nájdu aj moderné technológie z oblasti digitálnej stomatológie. Jednou z nich je aj Digital Smile Design.

Čo je Digital Smile Design

 

Zafarbený chrup,  nepravidelné alebo krivé zuby či ich mechanické poškodenie sú často dôvody, 

prečo sa neusmievame. Pár zákrokov u zubného lekára by mohlo všetko zmeniť, ak ale máte obavy z výsledku využite modernú technológiu Digital Smile Design. S novou metódou Digital Smile Design

 môže pacient vidieť výsledok ošetrenia ešte skôr než sa zubný lekár pustí d

o práce.

Digital Smile Design je metóda na plánovanie ošetrenia zubov modernou technológiou. Táto metóda na základe fotografií, videí a počítačových programov vytvorí váš nový digitálny úsmev. Digitálny úsmev sa následne prenesie do vašich úst na fotke a vy tak môžete vidieť ako budete s novým úsmevom vyzerať. Ak budete so svojim budúcim úsmevom spokojní môže sa pristúpiť k jeho realizácii.

Pomocou metódy Digital Smile Design sa efektívnejšie plánuje aj celková liečba. Bezbolestné vyšetrenia a zákroky sa naplánujú jedno po druhom. Každý člen tímu (zubný lekár, zubný technik,…) vie presne čo a kedy urobiť aby pacient získal úsmev, ktorý mohol vďaka DSD vidieť ešte skôr než začala liečba.

Objednajte sa pomocou súkromnej správy cez FACEBOOK k nám do ambulancie na vyšetrenie … kliknite na odkaz.

 

Postup DSD

Je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť a presne to je základ Digital Smile Design. Aby pacient videl ako bude s novým úsmevom vyzerať stačia len dve návštevy u zubného lekára.

Na čo najvernejšie digitálne zobrazenie budúceho nového úsmevu je potrebná dôk

ladná an

alýza zubných a tvárových proporcií pacienta. Pri prvej návšteve sa vytvoria trojrozmerné fotografie a videá tváre a zubov a vytvorí sa otlačok čeľuste. Zo získaných údajov sa v počítačovom programe vytvorí vizuálna podoba nového zubného chrup

u, ktorú môže pacient vidieť pri druhej návšteve zubného lekára.

Ak bude pacient s novým úsmevom spokojný a nebude na ňom chcieť nič zmeniť zubný lekár ho oboznámi so všetkými zákrokmi, ktoré pre dosiahnutie nového úsmevu bude potrebné vykonať.

Pacient sa pre ošetrenie nemusí rozhodnúť hneď. Pokojne si môže všetko premyslieť doma, prípadne sa poradiť s rodinou.

3D model

Z digitálnej fotky nového chrupu je možné vytvoriť wax-up model, ktorý sa vytlačí na 3D tlačiarni. Tento model je zo živice a jeho farba určite nebude sedieť s farbou zubov. Ide len o model, ktorý funkčnosť zubov nezaistí, pacient si ho ale môže vyskúšať a na vlastnej koži zistiť ako sa bude s novým chrupom cítiť. Väčšinou ale pacientovi stačia fotky, na ktorých môže vidieť ako bude s novým úsmevom vyzerať.

Komunikácia na prvom mieste

Dôležitá je komunikácia. Ak chce pacient na svojom budúcom novom úsmeve niečo zmeniť, ak chce niečo inak rozhodne by to mal  lekárovi povedať skôr než sa pustí do práce. Digital Smile Design slúži len na vytvorenie návrhu nového chrupu, na ktorom môže pacient po konzultácii s lekárom čokoľvek zmeniť.

Výhody Digital Smile Design

Bezbolestné vyšetrenie metódou DSD je vhodné pre všetkých pacientov, ktorým nezáleží len na funkčnosti zubov ale aj peknom úsmeve. Vďaka tejto modernej technológii nedochádza k nedorozumeniam v komunikácii medzi pacientom a lekárom. Pacient vie aký bude konečný výsledok ošetrenia a lekár presne vie, čo pacient chce.

Objednajte sa pomocou súkromnej správy cez FACEBOOK k nám do ambulancie na vyšetrenie … kliknite na odkaz.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Call Now Button